چگونه می توان عادات بد را به صورت ذهنی نابود کرد!!!

چگونه می توان عادات بد را به صورت ذهنی  نابود کرد!!!

راهکار کنترل ذهن برای رها شدن از اعتیاد و عادت بد

در هر مسئله ای راه حلی وجود دارد و پاسخ هر مشکلی در خود آن قرار دارد. اگر با موقعیت سختی مواجه شدید و راه به جایی نبردید و حیران و سرگردان شدید، بهترین راه این است که به خودتان بگویید هوش بیکران موجود در ضمیر ناخودآگاه هرکس از همه چیز آگاه است، همه چیز را می بیند، جواب هر مسئله ای را می داند و آن را برای شما فاش می کند.(عادات بد)

چگونگی آزاد ساختن خود از اعتیاد و عادات بد

هرکسی قادر است ایده آرامش روح را در خود به وجود آورد، به گونه ای که در اعماق ضمیر ناخودآگاه او جای بگیرد. در صورتی که این ایده از توان کافی برخوردار باشد، بر اساس قانون جذب قادر خواهد بود که صاحب خود را از شر اعتیاد و عادات بد نجات دهد.

با پیدا کردن برداشت و معیارهای نوین و ارسال پیام های واقعی به ضمیر ناخودآگاه، طرز تلقی قبلی از بین خواهد رفت و دیدگاه جدیدی جای آن را خواهد گرفت.

هرگز نباید از یاد ببریم که برای نجات پیدا کردن از آفت اعتیاد و عادات بد، شرط اصلی تمایل و خواستن است و اگر این خواسته درونی به آن حد برسد که تصمیم به خلاصی از اعتیاد گرفته شود، ایراداتی که بر سر آزادسازی کامل به وجود می آید، از بین خواهد رفت.

فکر هرکس در مورد هر موضوع مشخص که در ذهن متمرکز شود، آن را در ضمیر ناخودآگاه می نشاند و توسعه می دهد. برای مثال اگر در مورد آرامش روح و برداشت رها شدن از قید اعتیاد و عادت بد، ایده ای به ذهن خود بدهید و اگر فکرتان را در این راستا نگاه دارید، بر اساس قانون جذب احساسات و هیجاناتی در شما بروز خواهند کرد که رفته رفته ایده آزادسازی و آرامش را پذیرا خواهید شد.

علت بروز اعتیاد و عادات بد

علت به وجود آمدن اعتیاد و عادات بد نحوه تفکر منفی و مخرب است، به خاطر این که همان طور که اشاره کردیم، شما بر اساس اندیشه ای که سر دارید، خودتان و شخصیتتان را می سازید. اعتیاد و عادات بد در پس عقده حقارت، کوته فکری و شکست و ناامیدی همراه با حس خصومت شدید به وجود می آید.

حذف عادات بد _ ساخت ذهن

سه گام سحرآمیز برای ترک اعتیاد و عادت بد

۱ – ابتدا آرام دراز بکشید و فکرتان را آرام کنید. برای رسیدن به مرحله دوم در حالت خلسه فرو بروید.

۲ – جمله کوتاهی که بتواند در ذهن شما جا بیفتد را آماده سازید و چند بار آن را تکرار کنید. مثلا «من می توانم اعتیاد به عادات بدم را ترک کنم و آرامشم را به دست آورم». برای این که مانع از پراکندگی افکار خویش شوید، این کلمات را با صدای بلند تکرار کنید و تمام حواس خود را متوجه مفهوم آن کنید.

این کار باعث تراوش آن در ضمیر ناخودآگاه شما می شود. پس سعی کنید به مدت پنج دقیقه این تمرین را ادامه دهید تا براساس قانون جذب در عمق ناخودآگاه شما نفوذ کند.

۳ – در زمان خواب کاری که «گوته» نویسنده مشهور آلمانی می کرد را انجام دهید. در عالم تخیل تصور کنید که دوست یا یار دلبندتان در پیش روی شما قرار دارد. در آن صورت چشمان خود را ببندید و آرام دراز بکشید. همان دوست غایب که اینک در مقابل شما حضور دارد به شما می گوید: «تبریک!»

شما لبخند پر محبت او را می بینید و صدایش را می شنوید. در ذهنتان دستش را می گیرید و آن را احساس می کنید که کاملا زنده و واقعی است. کلمه تبریکی که از دهان او بیرون می آید، نشانه آن است که شما در آزادسازی خودتان از قید اعتیاد به عادت بد موفق بوده اید. این تمرین را چندین بار تکرار کنید تا حالت و صدای او در اعماق ضمیر ناخودآگاهتان جایگزین شود.

در این کار پشتکار داشته باشید

زمانی که آثار ترس، تردید، نگرانی، اوهام و خیالات در ذهن شما ظاهر می شوند، در آن صورت به هدف و چشم انداز گسترده آن بنگرید. به نیروی بی کران ضمیر ناخودآگاه که قادر است اندیشه و تخیل شما را وارد میدان کند، فکر کنید.

با این ترفند، اعتماد به نفس، شجاعت و شهامت خود را باز خواهید یافت و توان جدیدی در خودتان احساس خواهید کرد. در مبارزه با اعتیاد به عادات بد بایستی ثابت قدم بوده و پشتکار داشته باشید تا ابرهای تیره از افق ذهن شما پراکنده شوند، و بر اساس قانون جذب خورشید آزادگی بر تمام وجودتان بتابد.

حذف عادات بد _ ساخت ذهن

۱۰ مورد از نکاتی که برای از بین بردن اعتیاد و عادات بد باید بدانید

۱ – به خاطر داشته باشید که راه حل هر مسئله در خود آن نهفته است و جواب هر معادله هم با خود آن است. هوش و خرد ذاتی شما زمانی جواب مسائل را می دهد که شما با ایمان و اعتقاد کامل آن را طلب کرده باشید.

۲ – اعتیاد و عادت بد تابع ضمیر ناخودآگاه است و انسان همواره موجودی تابع عادت می باشد.

۳ – نمونه های عادت در ضمیر ناخودآگاه از طریق تمرین و تکرار میسر می شود تا جایی که در اعماق ضمیر جای بگیرند؛ مثل رانندگی، شنا کردن و …

۴ – هرکس در زندگی از آزادی انتخاب برخوردار است و در نتیجه هرکس آزاد است تا عادتی بد یا خوب داشته باشد.

۵ – هر تصویر ذهنی که با ایمان راسخ به ضمیر خودآگاه می سپارید، ضمیر ناخودآگاه تان نتیجه آن را بر اساس قانون جذب باز پس خواهد فرستاد.

۶ – قانون جذب با صراحت می گوید تنها مانع موفقیت هرکس، اندیشه خود او و تصویر ذهنی او از خودش و جهان بیرونی اش می باشد.

۷ – شما برای ایجاد یک عادت خوب و جدید باید متقاعد شده باشید که این عادت از هر جهت پسندیده و مطلوب است. میل و اراده شخصی برای ترک عادت بد عامل مهمی در راه مبارزه با آن می باشد.

۸ – اعتیاد و عادات بد به تمایل ناآگاهانه گریز ار واقعیات مربوط می شود. بنابراین اعتیاد به مواد مخدر نوعی تفکر منفی و مخرب است. درمان آن در نحوه فکر کردن به آزاد شدن و به کمال رسیدن و رضایت باطنی است.

۹ – قانون ضمیر ناخودآگاه از طرفی شخص را برده و اسیر خود می کند و مانع آزادی عمل او می شود، ولی در عین حال قادر خواهد بود که به انسان آزادی و سعادت ببخشد. پس این امر بستگی به این دارد که شخص چگونه از آن استفاده کند.

۱۰ – نیروی تخیل آدم را به اعتیاد می کشاند. برای یک بار هم که شده باید امکان داد تا شخص را به آزادی و رها شدن از قید آن رهنمون شود. بنابراین اگر ترس در روح شما را زد، در را به رویش باز نکنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *